Körömgombára, A körömgomba rizikófaktorai

Az Ön számára is fontos az egészség kérdése?
Borbola Kinga Létrehozva: Borbola Kingaa Dermatica bőrgyógyász-kozmetológusa, klinikai onkológus a gyakran nem feltűnő tünetekről, a hatékony kezelésről és a megelőzésről beszélt. A körömgombára rizikófaktorai Hazánkban a lakosság százalékának van valamilyen gombás eredetű panasza, ezen belül a körömágyon megjelenő fertőzés elterjedése százalékos. A szintetikus, rosszul szellőző cipők és nylon zoknik, harisnyák ideális körülményeket teremtenek a kórokozó elszaporodásához, amely a meleg, párás, sötét helyeket kedveli. Néhány hajlamosító tényező pedig még inkább elősegíti a gombás fertőzés, így a körömgomba kialakulását: túlfűtött helyiségek, párás levegő, túlsúly, elhízás, a végtagok rosszabb vérellátása és az izzadás miatt, közös használatú zuhanyzók, fürdők, strandok, legyengült immunrendszer, szív- körömgombára érrendszeri betegségek, érszűkület.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön első kézből ajánlatainkról! Szégyenljük lábunkat, ezért inkább eltakarjuk, nehogy más is meglássa gombás lábkörmeinket.
A körömgomba nemtől, kortól függetlenül mindenkinél előforduló probléma. Azonban nem kell elbújnunk a világ elől.
Végezzünk a körömgombával! A sokak számára ismerős problémáról beszélgetünk Dr. Kóté Ildikó bőrgyógyásszal.
A szegfűszeg-olaj szegfűszegrügyből származik, és eugenol nevű vegyületet tartalmaz, amelynek különféle egészségügyi előnyei ismertek. Egy A tanulmány megállapította, hogy a szegfűszeg-olaj volt a legjobb környezeti eredetű gombák növekedésének megállítására. Fahéjolaj Fahéj körömgombára készítve, és erős olajjá desztillálva ez az olaj rendkívül hatékony a körömgomba elleni küzdelemben, a benne található magas eugenol szintnek köszönhetően.
Körömgombára az első tünetek? Milyen kezelési módszereket választhatunk? A gombaellenes körömlakkok hatása a mélyebb penetráció miatt erősebb, mint a gombaellenes krémeké, mert jobban behatolnak a körömlemezbe.
Ezeket a körömlakkokat hónapig ajánlott használni. A belső tablettás kezelés ilyenkor a leginkább ajánlott. Ezek általában hónapos gyógyszerszedést igényelnek.
Ennyi idő alatt nem gyógyul meg a köröm, mert körülbelül egy évig tart például a nagylábujj körmének a teljes körömgombára, de a gyógyszert elegendő ennyi ideig szedni. Ezek már vényköteles készítmények. Többféle van a piacon, terbinafin, itrakonazol, flukonazolok hatóanyagok közül választunk a klinikai képnek megfelelően.
Formalinnal végezzük leggyakrabban a fertőtlenítést. Utána a cipőt legkevesebb 2 napig szellőztetni kell, mielőtt használatba vennénk, hogy ne alakuljon ki formalinallergia. Nem szabad például ugyan azzal az ollóval vágni a kéz körmeit, körömgombára amivel a fertőzött körmöt vágta, vagy azután fertőtleníteni kell az eszközt alkoholos letörléssel.
Vagy ez csak a környezeti hatásoktól függ?